Dnia 15 października, w piątek odbyła się wycieczka klas ósmych do Hydropolis. Zbiórka odbyła się o godzinie 7:15 rano pod dworcem kolejowym. Około godziny 7:35 ze stacji kolejowej zabrał nas pociąg do Wrocławia, dokąd dotarliśmy około godziny 8:40. Na dworcu skorzystaliśmy z 20 minut czasu wolnego. Następnie opuściliśmy dworzec i udaliśmy się pieszo do prosto do Hydropolis. Podczas wędrówki mieliśmy okazję przejść przez most Oławski, który znajduje się nad rzeka Odrą. Droga nie zajęła nam dużo czasu, przez co mogliśmy spędzić więcej czasu na zwiedzaniu. Po 20 minutowej wyprawie dotarliśmy do miejsca docelowego.

Planowane wejście do Hydropolis przewidziane było o godzinie 10.30, ale udało nam się wejść o 10.00. W Hydropolis znajduje się 7 stref tematycznych. W każdej z tych sal znajdują się multimedialne tablice z różnymi ciekawostkami dotyczącymi głównie wody i sposobów jej właściwego wykorzystywania. W Hydropolis znajdują się też dziesiątki modeli statków, łodzi i innych konstrukcji. Warto odwiedzić to muzeum z rodziną, przyjaciółmi czy też samemu, ponieważ jest to niezwykle interesujące miejsce. 

Po zwiedzeniu Hydropolis udaliśmy się ponownie na dworzec kolejowy, aby resztę swojego czasu spędzić na odpoczynku i wspólnej dyskusji na temat tego, co zobaczyliśmy. Następnie wróciliśmy pociągiem do domu. Do Świdnicy dotarliśmy około godziny 14.00.

A.Denysewicz i M.Norkiewicz

klasa 8a

 

By xGF

Skip to content