W naszej szkole w dniach od 21.04 do 23.04 zorganizowano obchody związane ze Światowym Dniem Ziemi. Dzień Ziemi (ang. Earth Day), znany też jako Światowy Dzień Ziemi lub Międzynarodowy Dzień Ziemi.
 

Pierwszy Dzień Ziemi obchodzono w Stanach Zjednoczonych 21 marca 1970 roku. Do Polski idea trafiła dopiero w 1990 roku. W 2009 roku Zgromadzenie Ogólne ONZ ogłosiło 22 kwietnia Międzynarodowym Dniem Matki Ziemi.
 

Święto ma na celu przypomnienie ludziom, jak ważna jest troska o naszą planetę. Na całym świecie organizowane są akcje mające na celu promowanie postaw proekologicznych.
 

Hasłem Dnia Ziemi 2021

jest

„Przywróć naszą Ziemię”
 

W związku z sytuacją pandemiczną oraz nauczaniem zdalnym zajęcia dla kl. IV-VIII odbyły się w formie online. Uczniowie podczas zajęć zapoznali się z przygotowaną prezentacją multimedialną, oglądali filmiki dotyczące Ziemi, rozwiązywali quizy oraz opracowywali plakaty i ulotki związane z Dniem Ziemi.

 

„Nie ocalimy wszystkiego, co byśmy pragnęli.

Ale uratujemy o wiele więcej niż mogłoby ocaleć,

gdybyśmy w ogóle nie podjęli naszych starań.”

                                                     Sir Peter Scott

 

Alicja Surowiec-Komarnicka

♦ ♦ ♦

     Mały Samorząd Uczniowski  zaproponował wszystkim dzieciom z klas I-III, aby przedyskutowały w swoich klasach, jak możemy dbać o swoją planetę, co możemy zrobić, aby środowisko, w którym żyjemy było czyste, by Ziemia była przyjaznym domem dla roślin, zwierząt i ludzi. Uczniowie z poszczególnych klas  zorganizowali ten dzień na różne sposoby: układali i zapisywali życzenia dla Ziemi, oglądali prezentacje i filmy: „Mali ekolodzy”, „Dzień Ziemi”, śpiewali piosenki i rysowali ilustracje „Jak dbamy o Ziemię- naszą planetę”.  Wszystkie dzieci doskonale rozumieją, że ochrona środowiska to obowiązek obecnych i przyszłych pokoleń.

                                                                                                             Opiekunowie MSU

                                                                                                  M. Kozakow

                                                                                                                   B. Podlewska

By xGF

Skip to content