W piątek, 1️⃣7️⃣.0️⃣9️⃣ rozpoczęliśmy oficjalnie szóstą edycję programu „Zostańcie z nami – Miasto i Powiat Świdnica” i odbywającego się w jego ramach konkursu Zalogowani. Ponad 170 świdnickich ósmoklasistów wraz z nauczycielami wzięło udział w spotkaniu inauguracyjnym, które odbyło się w Auli Widowiskowej przy I Liceum Ogólnokształcące w Świdnicy.

👋Wszystkich zebranych przywitał wiceprezydent Świdnicy, pan Szymon Chojnowski oraz pani Ania Skrzypacz – dyrektor Wydziału Funduszy Zewnętrznych i Rozwoju Gospodarczego, który odpowiada za realizację programu.
🗣 Gościem specjalnym spotkania byli członkowie United Nations Association – Poland – Stowarzyszenia Narodów Zjednoczonych w Polsce, którzy w ciekawy i przystępny sposób wyjaśnili, czym są tajemnicze SDGsy (Cele Zrównoważonego Rozwoju, ang. Sustainable Development Goals) i dlaczego, w przeciwieństwie do uczniów, nie mają wakacji.
🌱🌎☀️ Prowadzący omówili 5 obszarów, wokół których skupiają się SGDsy (ludzie, planeta, dobrobyt, pokój, partnerstwo). Opowiedzieli, kiedy i dlaczego zdecydowali się działać na rzecz zrównoważonego rozwoju i wspólnie z Zalogowanymi odpowiedzieli na pytanie, co może zrobić każdy z nas, by na co dzień dbać o realizację 17 omawianych celów.
👥 Uczniowie aktywnie uczestniczyli w prowadzonych warsztatach, a najbardziej zaangażowani zostali nagrodzeni 🎁 pamiątkowymi gadżetami.
💪 Za udział w spotkaniu inauguracyjnym uczniowie otrzymali pierwszy punkt w tegorocznym rankingu.
📸 Daniel Gębala
 
 

By xGF

Skip to content