Dzisiaj: Niedziela, 21 stycznia 2018

2018.01 - Ferie w 315-tce

W dniach od 15 do 18 stycznia 2018 r. w naszej szkole odbywały się zajęcia sportowo- rekreacyjne dla klas IV- VII. W poniedziałek i w środę na sali gimnastycznej były… więcej»

2018.01 - SP 315 zagrała dla WOŚP!

Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 315 im. Jana Pawła II w Świdnicy w tym roku po raz pierwszy zaangażowali się w prace na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Przez dwa dni… więcej»

2018.01 - Udział naszej szkoły w Orszaku Trzech Króli

Dnia 6 stycznia 2018 roku uczniowie naszej szkoły z klasy IIa i Va wraz ze swoimi rodzicami oraz nauczycielami uczestniczyli w ulicznych jasełkach czyli w Orszaku Trzech Króli który po… więcej»

2018.01 - Wzorowy Biolog i Geograf

W pierwszym półroczu roku szkolnego 2017/2018 w klasach VIIA i VIIB odbyły się dwa konkursy na WZOROWEGO GEOGRAFA i WZOROWEGO BIOLOGA. W tym konkursie brały udział całe klasy. Tytuł WZOROWEGO… więcej»

2017.12 - Konkurs kolęd i pastorałek

Już po raz dziewiąty nasza szkoła w tym dniu zorganizowała Międzyszkolny Konkurs Kolęd i Pastorałek. Wzięło w nim udział 15 zespołów reprezentujących świdnickie oddziały przedszkolne z publicznych i niepublicznych przedszkoli… więcej»

2017.12 - Recytatorzy na warsztatach

Uczennice: Monika Pilch (klasa Va) Aleksandra Zielonka (VIa) i Victoria Sońska (Va) 11 grudnia 2017r. wzięły udział w organizowanych przez Świdnicki Ośrodek Kultury w ramach projektu Alchemii teatralnej konsultacjach recytatorskich.… więcej»

2017.12 - Dopalacze z perspektywy lekarza pediatry i psychiatry dzieci i młodzieży

Drodzy rodzice przekazuję Państwu informację o możliwości wzięcia udziału w spotkaniu zorganizowanego przez Urząd Miejski w Świdnicy pn. „Dopalacze z perspektywy lekarza pediatry i psychiatry dzieci i młodzieży”. Miejsce spotkania… więcej»

2017.12 - Mikołaj odwiedził klasy I-III

Jedni mówią że nie istnieje jeszcze inni twierdzą że to nie on przynosi prezenty tylko robią to rodzice. A on rokrocznie otwiera oczy niedowiarkom i udowadnia że istnieje. Święty Mikołaj… więcej»

2017.12 - Mikołaj w klasie IIIA

Mikołajki to święto obchodzone 6 grudnia na cześć świętego Mikołaja-biskupa Miry. Według przyjętego zwyczaju tego dnia Mikołaj obdarowuje dzieci prezentami. W tym roku inaczej niż zwykle Mikołaj zaprosił klasę IIIa… więcej»

2017.12 - Rozgrywki "czwartaków"

5 grudnia 2017r. odbyły się pierwsze sportowe zmagania klas IV. Były to rozgrywki w znaną od dawna grę rekreacyjną „Zbijak”. Trochę została ta gra zmodyfikowana ale nadal jest bardzo popularna… więcej»

2017.11 - Dyskoteka andrzejkowa

W czwartek klasy VI-VII świętowały andrzejki podczas szkolnej dyskoteki. Tradycyjnie za konfenasjerkę odpowiedzialne były uczennice klasy VII – Natalia Piestrak i Wiktoria Fiałka. Dziewczyny świetnie poprowadziły zabawę – zadbały o… więcej»

2017.11 - Andrzejki w klasach I-III

"Na Świętego Andrzeja błyska pannom nadzieja..." Od tego przysłowia uczniowie klas I-III rozpoczęli poznawanie tradycji Andrzejkowych oraz wróżb. Wróżyli z gwiazd poznawali mowę kwiatów ich buty wędrowały za próg klasy… więcej»

2017.11 - Z wizytą w Domu Opieki Społecznej

Nasi uczniowie z kl. VII a pod opieką pani Agnieszki Ziobro 28 listopada byli z wizytą w Domu Opieki Społecznej prowadzonym przez Zgromadzenie Sióstr Szkolnych de Notre Dame w Świebodzicach.… więcej»

2017.11 - Sukces Nikoli

W środę 22.11.2017 r. zostały wręczone nagrody oraz wyróżnienia w konkursie plastycznym zorganizowanym przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Świdnicy – „Czytanie - lubię to”. Celem konkursu było promowanie czytelnictwa zachęcanie… więcej»

2017.11 - Programujemy swoją przyszłość

Programujemy swoją przyszłość”- taką nazwę noszą warsztaty edukacyjne z grą Scottie Go! realizowane w naszej szkole w ramach projektu finansowanego ze środków Programu Funduszu Inicjatyw Obywatelskich realizowanego przez Ministerstwo Rodziny… więcej»

2017.11 - "Umiemy pomagać" - XI Międzyszkolny Konkurs Pierwszej Pomocy

22 listopada w naszej szkole odbył się XI Międzyszkolny Konkurs Pierwszej Pomocy „Umiemy pomagać”. Do udziału w konkursie zgłosiło się osiem świdnickich szkół podstawowych. Konkurs składał się z trzech części:… więcej»

2017.11 - XXVI edycja Ogólnopolskiej Olimpiady Promocji Zdrowego Stylu Życia

W czwartek 16.11.2017r. w naszej szkole odbył się etap szkolny XXVI edycji Ogólnopolskiej Olimpiady Promocji Zdrowego Stylu Życia – organizator Polski Czerwony Krzyż. Celem olimpiady jest wykształcenie wśród młodzieży szkolnej… więcej»

2017.11 - Kasztanowy sukces klasy IIIa

Po raz kolejny klasa IIIa zajęła I miejsce w Szkolnym Konkursie "Pizza dla klasy za kasztany". Uczniowie już w zeszłym roku obiecywali że dalej będą walczyć o zajęcie tego miejsca… więcej»

2017.11 - Śniadanie daje moc!

Śniadanie to najważniejszy posiłek dnia. To najlepszy start w nowy dzień! Dlatego już po raz kolejny przyłączyliśmy się do ogólnopolskiej akcji Śniadanie Daje Moc i 8 listopada obchodziliśmy jako Dzień… więcej»

2017.11 - Uroczysta akademia z okazji 11 Listopada

W przeddzień Narodowego Święta Niepodległości uczniowie klas czwartych piątych oraz siódmych przygotowali montaż słowno muzyczny. Dzięki inscenizacji młodsi koledzy i koleżanki mogli się dowiedzieć dlaczego 11 listopada to dla nas… więcej»

2017.10 - Dzień Dyni!