Dzisiaj: Niedziela, 21 stycznia 2018
 Czytających: 38

Z życia szkoły


2018.01 - Ferie w 315-tce

W dniach od 15 do 18 stycznia 2018 r. w naszej szkole odbywały się zajęcia sportowo- rekreacyjne dla klas IV- VII. W poniedziałek i w środę na sali gimnastycznej były… więcej»


2018.01 - SP 315 zagrała dla WOŚP!

Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 315 im. Jana Pawła II w Świdnicy w tym roku po raz pierwszy zaangażowali się w prace na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Przez dwa dni… więcej»


2018.01 - Udział naszej szkoły w Orszaku Trzech Króli

Dnia 6 stycznia 2018 roku uczniowie naszej szkoły z klasy IIa i Va wraz ze swoimi rodzicami oraz nauczycielami uczestniczyli w ulicznych jasełkach czyli w Orszaku Trzech Króli który po… więcej»


2018.01 - Wzorowy Biolog i Geograf

W pierwszym półroczu roku szkolnego 2017/2018 w klasach VIIA i VIIB odbyły się dwa konkursy na WZOROWEGO GEOGRAFA i WZOROWEGO BIOLOGA. W tym konkursie brały udział całe klasy. Tytuł WZOROWEGO… więcej»


2017.12 - Konkurs kolęd i pastorałek

Już po raz dziewiąty nasza szkoła w tym dniu zorganizowała Międzyszkolny Konkurs Kolęd i Pastorałek. Wzięło w nim udział 15 zespołów reprezentujących świdnickie oddziały przedszkolne z publicznych i niepublicznych przedszkoli… więcej»


2017.12 - Recytatorzy na warsztatach

Uczennice: Monika Pilch (klasa Va) Aleksandra Zielonka (VIa) i Victoria Sońska (Va) 11 grudnia 2017r. wzięły udział w organizowanych przez Świdnicki Ośrodek Kultury w ramach projektu Alchemii teatralnej konsultacjach recytatorskich.… więcej»


2017.12 - Dopalacze z perspektywy lekarza pediatry i psychiatry dzieci i młodzieży

Drodzy rodzice przekazuję Państwu informację o możliwości wzięcia udziału w spotkaniu zorganizowanego przez Urząd Miejski w Świdnicy pn. „Dopalacze z perspektywy lekarza pediatry i psychiatry dzieci i młodzieży”. Miejsce spotkania… więcej»


2017.12 - Mikołaj odwiedził klasy I-III

Jedni mówią że nie istnieje jeszcze inni twierdzą że to nie on przynosi prezenty tylko robią to rodzice. A on rokrocznie otwiera oczy niedowiarkom i udowadnia że istnieje. Święty Mikołaj… więcej»


2017.12 - Mikołaj w klasie IIIA

Mikołajki to święto obchodzone 6 grudnia na cześć świętego Mikołaja-biskupa Miry. Według przyjętego zwyczaju tego dnia Mikołaj obdarowuje dzieci prezentami. W tym roku inaczej niż zwykle Mikołaj zaprosił klasę IIIa… więcej»


2017.12 - Rozgrywki "czwartaków"

5 grudnia 2017r. odbyły się pierwsze sportowe zmagania klas IV. Były to rozgrywki w znaną od dawna grę rekreacyjną „Zbijak”. Trochę została ta gra zmodyfikowana ale nadal jest bardzo popularna… więcej»


2017.11 - Dyskoteka andrzejkowa

W czwartek klasy VI-VII świętowały andrzejki podczas szkolnej dyskoteki. Tradycyjnie za konfenasjerkę odpowiedzialne były uczennice klasy VII – Natalia Piestrak i Wiktoria Fiałka. Dziewczyny świetnie poprowadziły zabawę – zadbały o… więcej»


2017.11 - Andrzejki w klasach I-III

"Na Świętego Andrzeja błyska pannom nadzieja..." Od tego przysłowia uczniowie klas I-III rozpoczęli poznawanie tradycji Andrzejkowych oraz wróżb. Wróżyli z gwiazd poznawali mowę kwiatów ich buty wędrowały za próg klasy… więcej»


2017.11 - Z wizytą w Domu Opieki Społecznej

Nasi uczniowie z kl. VII a pod opieką pani Agnieszki Ziobro 28 listopada byli z wizytą w Domu Opieki Społecznej prowadzonym przez Zgromadzenie Sióstr Szkolnych de Notre Dame w Świebodzicach.… więcej»


2017.11 - Sukces Nikoli

W środę 22.11.2017 r. zostały wręczone nagrody oraz wyróżnienia w konkursie plastycznym zorganizowanym przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Świdnicy – „Czytanie - lubię to”. Celem konkursu było promowanie czytelnictwa zachęcanie… więcej»


2017.11 - Programujemy swoją przyszłość

Programujemy swoją przyszłość”- taką nazwę noszą warsztaty edukacyjne z grą Scottie Go! realizowane w naszej szkole w ramach projektu finansowanego ze środków Programu Funduszu Inicjatyw Obywatelskich realizowanego przez Ministerstwo Rodziny… więcej»


2017.11 - "Umiemy pomagać" - XI Międzyszkolny Konkurs Pierwszej Pomocy

22 listopada w naszej szkole odbył się XI Międzyszkolny Konkurs Pierwszej Pomocy „Umiemy pomagać”. Do udziału w konkursie zgłosiło się osiem świdnickich szkół podstawowych. Konkurs składał się z trzech części:… więcej»


2017.11 - XXVI edycja Ogólnopolskiej Olimpiady Promocji Zdrowego Stylu Życia

W czwartek 16.11.2017r. w naszej szkole odbył się etap szkolny XXVI edycji Ogólnopolskiej Olimpiady Promocji Zdrowego Stylu Życia – organizator Polski Czerwony Krzyż. Celem olimpiady jest wykształcenie wśród młodzieży szkolnej… więcej»


2017.11 - Kasztanowy sukces klasy IIIa

Po raz kolejny klasa IIIa zajęła I miejsce w Szkolnym Konkursie "Pizza dla klasy za kasztany". Uczniowie już w zeszłym roku obiecywali że dalej będą walczyć o zajęcie tego miejsca… więcej»


2017.11 - Śniadanie daje moc!

Śniadanie to najważniejszy posiłek dnia. To najlepszy start w nowy dzień! Dlatego już po raz kolejny przyłączyliśmy się do ogólnopolskiej akcji Śniadanie Daje Moc i 8 listopada obchodziliśmy jako Dzień… więcej»


2017.11 - Uroczysta akademia z okazji 11 Listopada

W przeddzień Narodowego Święta Niepodległości uczniowie klas czwartych piątych oraz siódmych przygotowali montaż słowno muzyczny. Dzięki inscenizacji młodsi koledzy i koleżanki mogli się dowiedzieć dlaczego 11 listopada to dla nas… więcej»


2017.10 - Dzień Dyni!

We wtorek (31.10.2017) w naszej szkole królował kolor pomarańczowy – już drugi raz obchodziliśmy Dzień Dyni. Z tej okazji każda klasa przygotowała kolorową zabawną dynię. Wystawa była imponująca – pękate… więcej»


2017.11 - TURYSTYCZNIE ROZŚPIEWANI

3 listopada 2017 roku w Świdnickim Klubie Bolko odbył się Przegląd Piosenki Turystycznej i Ekologicznej "Na szlaku". Celem konkursu organizowanego w ramach Dni Gór była popularyzacja amatorskiej twórczości o tematyce… więcej»


2017.11 - PAMIĘTAMY…. Wszystkich Świętych

1 listopada to dzień szczególny. Wspominamy wówczas tych którzy od nas odeszli. W związku z tym świętem wolontariusze z naszej szkoły wybrali się na cmentarz przy ulicy Brzozowej. Już wcześniej… więcej»


2017.10 - Pasowanie na Pierwszaka

13 października od samego rana panowała w Szkole Podstawowej Nr 315 w Świdnicy świąteczna atmosfera. Małe skrzaty bo w takiej roli wystąpili uczniowie wspaniale zaprezentowały się jako artyści i na… więcej»


2017.10 - Z rozśpiewaną wizytą w Domu Seniora

Z okazji nadchodzącego święta Odzyskania Niepodległości dzieci ze Szkolnego Klubu Wolontariatu wspólnie z młodzieżą ze Szkoły Podstawowej w Lutomi Dolnej oraz ze Szkoły Podstawowej w Grodziszczu wzięły udział w prezentacji… więcej»


2017.10 - Wielkie święto Szkoły - Dzień Patrona – Dzień św. Jana Pawła II

Wśród tradycji pielęgnowanych przez różne szkoły jest zawsze szczególny czas gdy cała społeczność skupia swoją uwagę na swoim patronie. Dla naszej placówki taki czas przypadł na trzeci tydzień października. Ważnym… więcej»


2017.10 - Wizyta uczniów klasy IIIa w Miejskiej Bibliotece Publicznej

Dnia 24.10.2017 roku uczniowie klasy IIIa wraz z wychowawczynią udali sie na "spacer po bibliotece" do Miejskiej Biblioteki Publicznej w ramach akcji "Październik miesiącem bibliotek szkolnych". Uczniom na początku przedstawiono… więcej»


2017.10 - Spotkanie uczniów klas I - III z funkcjonariuszem Komendy Powiatowej Policji w Świdnicy

W poniedziałek 23.10.2017r. uczniowie klas I - III brali udział w spotkaniu z panem Robertem Topolskim – funkcjonariuszem Komendy Powiatowej Policji w Świdnicy. Spotkanie odbyło się w ramach akcji "Kręci… więcej»


2017.10 - Nasz patron, Jan Paweł II lubił wycieczki – idziemy Jego śladem…

Podobnie jak w poprzednim roku szkolnym chcemy poznawać nasz region dlatego w sobotni poranek 21 października wyjechaliśmy na wycieczkę do Kłodzka. Trasa przejazdu szynobusem wiodła wśród pól lasów oraz kilku… więcej»

Aktuallizacja: 2018.01.21 - 11:45 / Autor: Webmaster
Urząd Miejski w Świdnicy Kuratorium Oświaty we Wrocławiu Ministerstwo Edukacji Narodowej Centralna Komisja Egzaminacyjna Okregowa Komisja Egzaminacyjna we Wrocławiu Rzecznik Praw Dziecka