Dzisiaj: Poniedziałek, 23 kwietnia 2018
 Czytających: 57

Z życia szkoły


2018.04 - Dzień Zdrowia 2018

Szkolny Dzień Zdrowia obchodziliśmy 18 kwietnia 2018 r. Wartość zdrowia cenimy gdy zaczyna nam go brakować. Aby móc długo cieszy się zdrowiem trzeba już w młodości wypracować swój własny zdrowy… więcej»


2018.04 - konkurs pt. "Tajemnice ciała człowieka"

W środę 18.04.2018r. w ramach Światowego Dnia Zdrowia zorganizowano Szkolny Konkurs Wiedzy dla klas VII „Tajemnice Ciała Człowieka”.   Celem konkursu było: zachęcenie uczniów do nauki biologii umożliwienie uczniom osiągnięcia… więcej»


2018.04 - Szlakiem wrocławskich krasnali

W sobotę 14.04.2018r. grupa przyrodników z SP315 wyruszyła zwiedzać Wrocław. Wycieczkę rozpoczęliśmy od przypomnienia zasad poruszania się koleją ponieważ był to niezbędny warunek rozpoczęcia naszej krasnoludkowej przygody. Po dotarciu na… więcej»


2018.04 - W pracowni artysty pana Roberta Kukli

Członkowie Ligi Kreatywności Innowacyjności i Pracy Zespołowej 17 kwietnia 2018r. zagościli w pracowni pana Roberta Kukli (świdnickiego artysty) która mieści się w Świdnickim Ośrodku Kultury. Pan Robert opowiedział nam o… więcej»


2018.04 - Wolontariusze na szkoleniu

Uczniowie którzy działają w Szkolnym Kole Wolontariatu spotkali się w Centrum Wspierania Organizacji Pozarządowych gdzie panie: Magdalena Okniańska i Natalia Gleba ze Świdnickiego Centrum Wolontariatu przeprowadziły dla naszych uczniów szkolenie.… więcej»


2018.04 - Wyróżnienie dla Nikoli

Nasza uczennica klasy VIIa- Nikola Pielech- 09 kwietnia 2018r. otrzymała wyróżnienie w XVI Międzyszkolnym Konkursie Literackim „Dzieci baśnie piszą” organizowanym przez Szkołę Podstawową w Mokrzeszowie. Rozdanie nagród uświetnił wspaniały spektakl… więcej»


2018.03 - Wiosna już, a Wielkanoc tuż, tuż…

Pierwszego dnia wiosny wesoło powitaliśmy tak oczekiwaną porę roku wiemy że wraz z wiosną przychodzą do nas kolorowe Święta Wielkanocne. 28 marca 2018r. klasa IV A przygotowała dla nauczycieli i… więcej»


2018.03 - Występ dla Seniorów DS Marconi

12 marca dzieci z klasy 4a zaprezentowały montaż słowno – muzyczny przed wyjątkową publicznością jaką są podopieczni Domu Seniora Marconi w Świdnicy. To już kolejny raz kiedy poprzez swoją prezentację… więcej»


2018.03 - klasy VII na Festiwalu Nauki

W dniu 22 marca uczniowie klas siódmych naszej szkoły wzięli udział w „XV Festiwalu Wiedzy” zorganizowanym przez Zespół Szkół Mechanicznych.   W ramach festiwalowych wydarzeń uczniowie spotkali się z Julianem… więcej»


2018.03 - przyszła wiosna!

W środę wiosna przywitała nas iście zimowo – puszystym śniegiem. Pomimo to u nas w szkole atmosfera była nader wiosenna. Uczniowie przebrani byli na zielono dziewczyny dodatkowo miały wpięte wianki… więcej»


2018.03 - sukcesy w Turnieju Wiedzy Pożarniczej

13 marca w klubie „Bolko” odbyły się eliminacje miejsko – gminne Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież zapobiega pożarom”. Turniej organizowany był przez Zarząd Główny Ochotniczych Straży Pożarnych. Miał on na… więcej»


2018.03 - Wizyta uczniów w CKZ w Świdnicy

Uczniowie klas VII A i VII B odwiedzili Centrum Kształcenia Zawodowego w Świdnicy oraz Zespół Szkół Mechanicznych w Świdnicy w ramach Drzwi Otwartych organizowanych przez doradców zawodowych Zespołu Poradni Psychologiczno… więcej»


2018.03 - Słodkie, środowe przerwy w naszej szkole

W środę (14.03) przerwy w SP 315 można było spędzać na słodko – i to dosłownie. Uczniowie mogli zakupić pyszne domowe ciasto i zajadać się nim aby nabrać sił i… więcej»


2018.02 - Karnawałowe rytmy w klasach 0-III

Uczniowie klas 0-III bawili się na zabawie karnawałowej. Te taneczne chwile poprzedziły przygotowania w których dzieci poznawały tradycje karnawałowe w różnych regionach Polski wykonywały maski karnawałowe i uczyły się piosenek.… więcej»


2018.02 - Karnawał z serduszkiem w tle!

W czwartek klasy IV-VII świętowały ostatnie dni karnawału na walentynkowej dyskotece szkolnej. Zgodnie z tradycją uczniowie przebrali się w przeróżne stroje – i zabawne i upiorne. Oprócz tańców-hulańców uczniowie mogli… więcej»


2018.02 - Spotkanie z fotografem Milanem Lhotakiem z Trutnowa

Uczniowie naszej szkoły Weronika Zaręba( VIA) i Mikołaj Bobowski (VIIA) 2 lutego 2018r. wzięli udział w wernisażu wystawy fotografii Milana Lotaka z Trutnowa przygotowanej przez ŚOK. Mięli okazję porozmawiać z… więcej»


2018.01 - Ferie w 315-tce

W dniach od 15 do 18 stycznia 2018 r. w naszej szkole odbywały się zajęcia sportowo- rekreacyjne dla klas IV- VII. W poniedziałek i w środę na sali gimnastycznej były… więcej»


2018.01 - SP 315 zagrała dla WOŚP!

Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 315 im. Jana Pawła II w Świdnicy w tym roku po raz pierwszy zaangażowali się w prace na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Przez dwa dni… więcej»


2018.01 - Udział naszej szkoły w Orszaku Trzech Króli

Dnia 6 stycznia 2018 roku uczniowie naszej szkoły z klasy IIIa i Va wraz ze swoimi rodzicami oraz nauczycielami uczestniczyli w ulicznych jasełkach czyli w Orszaku Trzech Króli który po… więcej»


2018.01 - Wzorowy Biolog i Geograf

W pierwszym półroczu roku szkolnego 2017/2018 w klasach VIIA i VIIB odbyły się dwa konkursy na WZOROWEGO GEOGRAFA i WZOROWEGO BIOLOGA. W tym konkursie brały udział całe klasy. Tytuł WZOROWEGO… więcej»


2017.12 - Recytatorzy na warsztatach

Uczennice: Monika Pilch (klasa Va) Aleksandra Zielonka (VIa) i Victoria Sońska (Va) 11 grudnia 2017r. wzięły udział w organizowanych przez Świdnicki Ośrodek Kultury w ramach projektu Alchemii teatralnej konsultacjach recytatorskich.… więcej»


2017.12 - Dopalacze z perspektywy lekarza pediatry i psychiatry dzieci i młodzieży

Drodzy rodzice przekazuję Państwu informację o możliwości wzięcia udziału w spotkaniu zorganizowanego przez Urząd Miejski w Świdnicy pn. „Dopalacze z perspektywy lekarza pediatry i psychiatry dzieci i młodzieży”. Miejsce spotkania… więcej»


2017.12 - Mikołaj odwiedził klasy I-III

Jedni mówią że nie istnieje jeszcze inni twierdzą że to nie on przynosi prezenty tylko robią to rodzice. A on rokrocznie otwiera oczy niedowiarkom i udowadnia że istnieje. Święty Mikołaj… więcej»


2017.12 - Mikołaj w klasie IIIA

Mikołajki to święto obchodzone 6 grudnia na cześć świętego Mikołaja-biskupa Miry. Według przyjętego zwyczaju tego dnia Mikołaj obdarowuje dzieci prezentami. W tym roku inaczej niż zwykle Mikołaj zaprosił klasę IIIa… więcej»


2017.12 - Rozgrywki "czwartaków"

5 grudnia 2017r. odbyły się pierwsze sportowe zmagania klas IV. Były to rozgrywki w znaną od dawna grę rekreacyjną „Zbijak”. Trochę została ta gra zmodyfikowana ale nadal jest bardzo popularna… więcej»


2017.11 - Dyskoteka andrzejkowa

W czwartek klasy VI-VII świętowały andrzejki podczas szkolnej dyskoteki. Tradycyjnie za konfenasjerkę odpowiedzialne były uczennice klasy VII – Natalia Piestrak i Wiktoria Fiałka. Dziewczyny świetnie poprowadziły zabawę – zadbały o… więcej»


2017.11 - Andrzejki w klasach I-III

"Na Świętego Andrzeja błyska pannom nadzieja..." Od tego przysłowia uczniowie klas I-III rozpoczęli poznawanie tradycji Andrzejkowych oraz wróżb. Wróżyli z gwiazd poznawali mowę kwiatów ich buty wędrowały za próg klasy… więcej»


2017.11 - Z wizytą w Domu Opieki Społecznej

Nasi uczniowie z kl. VII a pod opieką pani Agnieszki Ziobro 28 listopada byli z wizytą w Domu Opieki Społecznej prowadzonym przez Zgromadzenie Sióstr Szkolnych de Notre Dame w Świebodzicach.… więcej»


2017.11 - Sukces Nikoli

W środę 22.11.2017 r. zostały wręczone nagrody oraz wyróżnienia w konkursie plastycznym zorganizowanym przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Świdnicy – „Czytanie - lubię to”. Celem konkursu było promowanie czytelnictwa zachęcanie… więcej»

Aktuallizacja: 2018.04.21 - 14:54 / Autor: Webmaster
Urząd Miejski w Świdnicy Kuratorium Oświaty we Wrocławiu Ministerstwo Edukacji Narodowej Centralna Komisja Egzaminacyjna Okregowa Komisja Egzaminacyjna we Wrocławiu Rzecznik Praw Dziecka