Dzisiaj: Wtorek, 24 października 2017

2017.10 - Mamy nowego Mistera Szkoły!

Na czwartkowej dyskotece szkolnej uczniowie z klas IV-VII świętowali Dzień Chłopaka. Wszyscy bawili się wyśmienicie przy hitach puszczanych przez naszą DJ’kę Natalię Piestrak uczennicę klasy VIIa. W rolę wodzirejki wcieliła… więcej»

2017.10 - Zabawa przy rytmach z różnych stron świata

Wtorkowa audycja pod tytułem „Cztery kontynenty” rozpoczęła serię kolejnych comiesięcznych audycji muzycznych odbywających się w naszej szkole. Tym razem uczniowie mogli spotkać się z prowadzącym pochodzącym z Kongo. Kongijczyk ciekawie… więcej»

2017.10 - Pamiętajmy o zwierzakach

Dnia 4 października obchodzimy Światowy Dzień Zwierząt dlatego w naszej szkole rozpoczęliśmy zbiórkę karmy zabawek misek dla psów i kotów które później przekażemy do Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Świdnicy.… więcej»

2017.10 - pomóż zorganizować szkolną wystawę pt. WOJTYLIANA

Z okazji obchodów Dnia Patrona Szkoły Podstawowej nr 315 organizujemy szkolną wystawę pt. WOJTYLIANA (CZYLI ZBIÓR WSZYSTKICH PUBLIKACJI PRZEDMIOTÓW ZDJĘĆ I INNYCH „SMACZKÓW” ZWIĄZANYCH Z POSTACIĄ KAROLA WOJTYŁY – ŚW.… więcej»

2017.10 - UWAGA - konkurs fotograficzny dla uczniów klas IV-VII!

Z okazji obchodów Dnia Patrona Szkoły Podstawowej nr 315 ogłaszamy konkurs fotograficzny dla uczniów klas IV-VII   JAN PAWEŁ II - PATRON SZKOŁY PATRON ŚWIDNICY   Odnajdź w swoim mieście… więcej»

2017.09 - Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania

Dnia 29 września obchodziliśmy w Szkole Podstawowej nr 315 im. Jana Pawła II w Świdnicy Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania. Lekcje rozpoczynały się głośnym czytaniem przez nauczycieli lub uczniów fragmentów znanych… więcej»

2017.09 - Wybory do rady Samorządu Uczniowskiego

W dniu 26.09.2017r. odbyły się wybory do Rady Samorządu Uczniowskiego w Szkole Podstawowej Nr 315 im. Jana Pawła II w Świdnicy. Kandydaci - uczniowie klas III-VII – prezentowali swoje programy… więcej»

2017.09 - Lekcja przyrody na terenie Książańskiego Parku Krajobrazowego

27 września uczniowie klas czwartych uczestniczyli w lekcji przyrody na terenie Książańskiego Parku Krajobrazowego. Podczas zajęć poznali wiele gatunków roślin ćwiczyli swoją spostrzegawczość wyobraźnię uczyli się jak odbierać przyrodę wieloma… więcej»

2017.09 - Sprzątanie Świata

"SPRZĄTANIE ŚWIATA" to wielka akcja o ogólnoświatowym zasięgu której celem jest zwrócenie uwagi na problem zaśmiecania środowiska. 15 września uczniowie naszej szkoły wyruszyli w teren „sprzątać świat”. Odnalezione śmieci segregowaliśmy… więcej»

2017.09 - Uroczyste Rozpoczęcie Roku Szkolnego 2017/2018

Dnia 4 września 2017 r. uczniowie naszej szkoły uroczyście rozpoczęli nowy rok szkolny. Otwarcia nowego roku dokonała nowa dyrektor placówki pani Magdalena Butkiewicz która w krótkim ale pełnym wzruszenia i… więcej»

2016.06 - Zakończenie roku szkolnego 2015/2016

I nadszedł ten dzień… Uczniowie rodzice i nauczyciele zebrali się w sali gimnastycznej by po raz ostatni spotkać się w tym roku szkolnym. Wszyscy z zaciekawieniem wysłuchali słów  Pani Dyrektor … więcej»

2016.06 -Zbiórka surowców wtórnych

Hurra wygraliśmy !   Nasza szkoła od września 2015r. prowadziła zbiórkę zużytego sprzętu elektronicznego makulatury oraz  platikowych nakrętek.   Celem zbiórki była poprawa czystości środowiska naturalnego oraz zdobycie cennych nagród… więcej»

2016.06 - Dzień Języka Angielskiego w SP 315!

Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 315 w Świdnicy w dniach 6 i 7 czerwca świętowali Dni Języka Angielskiego. Była to świetna okazja aby przybliżyć się nie tylko do samego języka angielskiego… więcej»

2016.06 - Dzień Mamy w kl. IIIA

W maju z okazji Dnia Matki odbyły się zajęcia otwarte dla rodziców uczniów klasy trzeciej. Celem tych zajęć było przede wszystkim uświadomienie matkom ich roli i ważności w życiu dziecka.… więcej»

2016.06 - Egzamin na kartę rowerową.

2 czerwca 2016 roku ( czwartek ) odbył się w naszej szkole   TEORETYCZNY EGZAMIN NA KARTĘ ROWEROWĄ  Egzamin  nadzorowany był przez przedstawiciela świdnickiej straży miejskiej oraz nauczyciela wychowania technicznego… więcej»

2016.06 - Gryfiada 2016

Mamy kolejny powód do dumy: zajęliśmy II miejsce w tegorocznej edycji Gryfiady!   Przygotowania do konkursu ruszyły pełna parą przeszło miesiąc temu. Godziny prób wielokrotne powtórzenia zmiany nowe pomysły… więcej»

2016.06 - III Szkolny Konkurs Wiedzy o Bezpieczeństwie w Ruchu Drogowym