Dzisiaj: Poniedziałek, 13 lipca 2020

UDZIAŁ NASZEJ SZKOŁY W ORSZAKU TRZECH KRÓLI

Dnia 6 stycznia 2020 roku uczniowie naszej Szkoły wraz ze swoimi rodzicami oraz nauczycielami uczestniczyli w ulicznych jasełkach, czyli w Orszaku Trzech Króli, który po raz kolejny przeszedł ulicami Świdnicy. W tym roku Orszak wyruszył pod hasłem "Cuda, cuda ogłaszają". Setki rycerzy zbrojnych w miecze wraz z tarczami oraz dwórki i księżniczki wyruszyły spod katedry. Następnie Orszak przeszedł ulicami: Długą, Wrocławską, 1 Maja, pl. św. Małgorzaty, Bolesława Chrobrego i Grodzką do Rynku. W tym roku po raz pierwszy Orszak przygotowywany był przez Świdnicę wspólnie z gminą Marcinowice, gminą Jaworzyna Śląska oraz gminą Świdnica jako Orszak Trzech Króli Ziemi Świdnickiej. Na placu św. Jana Pawła II usłyszeliśmy zespół „Ale Babki”, na trasie natomiast obejrzeliśmy scenkę przygotowaną przez Szkołę Podstawową w Strzelcach. Ponadto każda z sąsiadujących gmin była reprezentowana przez królów zdążających do Świętej Rodziny. Wraz z królami szły osiołki z Ośrodka Onoterapii w Lubachowie. Orszak poprowadzili biskup świdnicki Ignacy Dec oraz biskup diecezji wrocławskiej Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego Waldemar Pytel. Tradycyjnie finał Orszaku był w Rynku, gdzie wszyscy pokłonili się Dzieciątku i Świętej Rodzinie. Na uczestników przemarszu czekał ciepły poczęstunek przygotowany przez świdnickie parafie.

Violetta Gnysińska

_DSC3080.jpg