Dzisiaj: Środa, 16 października 2019

ROZMAWIAJMY O UCHODŹCACH. KLUB DOBREJ ROZMOWY

Nasza szkoła kolejny raz bierze udział w programach i projektach z edukacji globalnej!

Rozmawiajmy o uchodźcach. Klub dobrej rozmowy - to ogólnopolski projekt edukacyjny wspierający nauczycieli w poruszaniu na zajęciach z młodzieżą tematów związanych ze współczesnymi migracjami i obecnością w Europie i w Polsce migrantów i uchodźców.

Projekt jest realizowany przez Centrum Edukacji Obywatelskiej w ramach programu Szkoła Ucząca Się, współfinansowanego przez Polsko-Amerykańską Fundacją Wolności.

Celem projektu jest m.in. wyposażenie uczniów w wiedzę na temat współczesnych migracji ludność, organizowanie spotkań i projektów młodzieżowych w formule Klubu Dobrej Rozmowy na temat migracji i uchodźstwa z poszanowaniem różnych punktów widzenia. To szansa dla uczniów i uczennic na zdobycie wiedzy o aktualnych procesach migracyjnych, doskonalenie umiejętności wymiany opinii, argumentowania i krytycznego myślenia.

Program w tym roku szkolnym skierowany będzie do uczniów kl. VII i VIII.

Koordynator

Alicja Surowiec-Komarnicka