Dzisiaj: Czwartek, 20 lutego 2020
 Czytających: 88

ROZMAWIAJMY O UCHODŹCACH. KLUB DOBREJ ROZMOWY

ROZMAWIAJMY O UCHODŹCACH. KLUB DOBREJ ROZMOWY

 

Nasza szkoła kolejny raz bierze udział w programach i projektach z edukacji globalnej!

 

Rozmawiajmy o uchodźcach. Klub dobrej rozmowy - to ogólnopolski projekt edukacyjny wspierający nauczycieli w poruszaniu na zajęciach z młodzieżą tematów związanych ze współczesnymi migracjami i obecnością w Europie i w Polsce migrantów i uchodźców.

Projekt jest realizowany przez Centrum Edukacji Obywatelskiej w ramach programu Szkoła Ucząca Się, współfinansowanego przez Polsko-Amerykańską Fundacją Wolności. 

Celem projektu jest m.in. wyposażenie uczniów w wiedzę na temat współczesnych migracji ludność, organizowanie spotkań i projektów młodzieżowych w formule Klubu Dobrej Rozmowy na temat migracji i uchodźstwa z poszanowaniem różnych punktów widzenia. To szansa dla uczniów i uczennic na zdobycie wiedzy o aktualnych procesach migracyjnych, doskonalenie umiejętności wymiany opinii, argumentowania i krytycznego myślenia.

Program w tym roku szkolnym skierowany będzie do uczniów kl. VII i VIII.

Koordynator

Alicja Surowiec-Komarnicka

 

Aktuallizacja: 2019.09.12 - 14:22 / Autor: m.januszkiewicz
Urząd Miejski w Świdnicy Kuratorium Oświaty we Wrocławiu Ministerstwo Edukacji Narodowej Centralna Komisja Egzaminacyjna Okregowa Komisja Egzaminacyjna we Wrocławiu Rzecznik Praw Dziecka