Dzisiaj: Środa, 20 lutego 2019
 Czytających: 86

Rodzice


Oferta edukacyjna

  Jesteśmy najmniejszą świdnicką szkołą a to wszystkim wychodzi na dobre!   Nasze hasło to:   PRAKTYCZNIE - NA DOBRY POCZĄTEK!       W roku szkolnym 2017/2018 oferujemy:     ODDZIAŁY PRZEDSZKOLNE   •    jeden wychowawca w oddziale przedszkolnym i klasach I-III •    możliwość skorzystania ze smacznych obiadów… więcej»


2014.10 - List do Rodziców - Czytajmy dzieciom książki!

W październiku w ramach obchodów Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych do rodziców uczniów klas I – III zwrócono się z listem otwartym zachęcającym do wspólnego czytania książek. Wartość książki trudno przecenić:   więcej»


2012.09 - Co dziecko powinno zrobić samo, zanim skończy 12 lat...

Za portalem Gazeta.pl przedstawiamy listę 50 rzeczy które każdy dzieciak powinien zrobić zanim skończy 11 lat (i 3/4!). Są wśród nich czynności które pamiętamy z czasów naszego dzieciństwa i takie których pewnie nigdy nie robiliśmy. Największy problem ze zrealizowaniem punktów z tej listy będziemy mieć my - współcześni rodzice -… więcej»


2012.09 - Co zamiast klapsa? - film dla rodziców

Wybieganie na ulicę nieustanne kłótnie z rodzeństwem czy rzucanie się na podłogę w supermarkecie. Takie zachowania potrafią wyprowadzić z równowagi niejednego rodzica.W odpowiedzi na potrzebę rozwijania umiejętności wychowawczych rodziców Fundacja Dzieci Niczyje przygotowała animowany film prezentujący jak bezpiecznie radzić sobie z trudnymi zachowaniami najmłodszych. Podczas oglądania kilkuminutowego filmu rodzice mogą… więcej»


2012.09 - O adaptacji dziecka do warunków szkoły

Pierwszy dzień w przedszkolu (szkole) to trudny moment zarówno  dla rodziców  jak i dla nauczycieli. Dla dziecka  to przede wszystkim nowe miejsce i nowi koledzy obca  pani która zawiera  nieznane mu  umowy i jeszcze dba o to aby były przestrzegane.  Dla rodziców  to wielkie przeżycie niepewność oraz  lęk o swoje… więcej»


2012.03 - Wirtualne wychowanie

Artykuł pochodzi ze strony www.deon.pl. Technologia powinna pomagać rodzicom w wychowaniu dzieci. Problemy rodzą się kiedy ich zastępuje. Zaczyna się już od kołyski. Wśród sprzętów polecanych przyszłym rodzicom przez portale internetowe na poczesnym miejscu znajduje się elektroniczna niania. Daje podgląd odsłuch i mierzy temperaturę w pokoju. A dane może przesyłać opiekunowi nawet na znaczną odległość.… więcej»


Gdy dziecko robi sceny

Polecamy artykuły umieszczony na stronie www.dzieciaki.net Jako pierwszy - artykuł poruszający kwestię ogólnie nazwaną: "gdy dziecko robi sceny..." więcej»

Aktuallizacja: 2016.09.16 - 06:19 / Autor: Webmaster
Urząd Miejski w Świdnicy Kuratorium Oświaty we Wrocławiu Ministerstwo Edukacji Narodowej Centralna Komisja Egzaminacyjna Okregowa Komisja Egzaminacyjna we Wrocławiu Rzecznik Praw Dziecka