Dzisiaj: Wtorek, 24 października 2017

Zapraszamy do oddziałów przedszkolnych! JEDYNA TAKA OFERTA W KRAJU!

• Oddziały przedszkolne znajdują się w odrębnym budynku na ulicy Pionierów 1.

• Każdy oddział przedszkolny ma do dyspozycji dwie sale: salę do zajęć oraz salę zabaw „radosna szkoła”  wyposażone w kolorowe meble, sprzęt rekreacyjny oraz sportowy, zabawki i pomoce dydaktyczne stosowne do wieku i potrzeb dzieci.

• Podczas zajęć sportowych dzieci korzystają ze szkolnej sali gimnastycznej.

• W ogrodzie szkolnym jest nowoczesny plac zabaw dla dzieci.

• W razie konieczności dzieci korzystają  z pomocy pielęgniarki szkolnej, która pracuje we wtorki i czwartki w godzinach od 8.00 do 15.00.

• Oddziały przedszkolne prowadzą nauczanie i wychowanie zgodnie z podstawą programową wychowania przedszkolnego, określonej rozporządzeniem Ministra Edukacji Narodowej.

• W oddziale przedszkolnym pracuje wykwalifikowana i doświadczona kadra pedagogiczna – wszyscy nauczyciele posiadają wyższe wykształcenie.

• Oddział przedszkolny pracuje 5 godzin dziennie w godzinach  8.00 -  13.00.

• W oddziałach przedszkolnych realizowana jest podstawa programowa kształcenia ogólnego oraz programy: „Cała Polska czyta dzieciom”, „Szklanka mleka”, „Tropiciele - Olimpiada umiejętności”.

DSCI0291.jpg

DSCI0293.jpg
DSCI0294.jpg
DSCI0316.jpg
DSCI0319.jpg

IMG_1626.jpg
IMG_1640.jpg
IMG_1677.jpg
IMG_1686.jpg

IMG_1747.jpg
IMG_1750.jpg
IMG_2319.jpg

IMG_2326.jpg
IMG_2376.jpg
IMG_2381.jpg
IMG_3775.jpg

1. Objcie opiekwszystkich dzieci i zapewnienie im bezpieczestwa oraz optymalnych warunków dla prawidłowego ich rozwoju.

2.Stymulowanierozwoju wychowanka.

3. Kształtowanie i rozwijanie aktywnoci dziecka wobec siebie, innych ludzi i otaczajcego go świata.

4. Przygotowanie dzieci do podjcia nauki szkolnej.

• Zajęcia w oddziałach przedszkolnych prowadzone są różnorodnymi metodami pobudzającymi dzieci do aktywności i kreatywności.
  • Jeśli pogoda sprzyja dzieci przebywają  na świeżym powietrzu na placu zabaw  "Radosna Szkoła"
  • Biorą udział w konkursach, przeglądach, wystawach, rozwijając w ten sposób swoje zdolności i zainteresowania.
  • Organizujemy dzieciom wyjścia do kina, teatru, na audycje umuzykalniające, wycieczki krajoznawcze.
  • Współpracujemy z biblioteką szkolną, Świdnickim Ośrodkiem Kultury, Poradnią Psychologiczno- Pedagogiczną.
  • Bardzo dbamy o dobre kontakty z rodzicami naszych wychowanków.
  • Organizujemy wiele imprez szkolnych i środowiskowych takie,  Kiermasz Bożonarodzeniowy, Dzień Dziecka, Dzień Babci i Dziadka, Dzień Matki, Dzień Chłopaka, Andrzejki, Mikołajki, Jasełka, Wigilia klasowa, Walentynki, bal karnawałowy, Festiwal Muzyczny "Barka Radości", koncert dla rodziców.
  • Nasze dzieci aktywnie uczestniczą w przygotowywanych przez uczniów klas starszych akademiach okolicznościowych oraz przedstawieniach.
  • Dzieci oraz rodzice korzystają z pomocy psychologa i pedagoga w szkole.
Aktuallizacja: 2016.04.08 - 09:31 / Autor: Webmaster