Dzisiaj: Poniedziałek, 17 lutego 2020

LISTOPAD W SWIETLICY SZKOLNEJ

A listopad wiatr i liście znosi, na deszcz sie zanosi.

My się deszczu nie boimy, tylko fajnie się bawimy,

bo w świetlicy ciągła wrzawa.

Jest Amelka, Kacper, Alan, jest i Basia i Jagoda.

Czy jest miedzy dziećmi zgoda?

Teraz cyt, cicho-sza, będzie o grzeczności słów kilka ...

Czy to ładnie śmiać się z wilka,

że ma takie spiczaste uszy? Może go to wzruszy?

Jak ktoś mówi dzień dobry, do widzenia, proszę i dziękuję to znaczy, że nas szanuje.

Ważne słowa także znamy.

Niepodległość, Hymn, Polska i Ojczyzna.

Słowa miłe, przytulanie - święto Misia dobrze znane.

Wróżby i zaklęcia będą w andrzejkowy bal do wzięcia.

Ładnie mówmy! Mówmy grzecznie, mówmy  czule - to nic nas  nie kosztuje !!!!

W listopadzie, jeśli tylko pozwalała na to aura, wychodziliśmy na plac zabaw. Dzieci świetlicowe brały udział w Turnieju świetlicowym, w konkursie na rymowankę na temat grzeczności. Uczestniczyły w konkursach plastycznych np.: "Moje miasto", czy w listopadowym konkursie międzyszkolnym "Barwy Niepodległości", gdzie Basia Ślązak, uczennica klasy 1a, otrzymała wyróżnienie. Wspólnie przygotowaliśmy dekorację na Święto Niepodległości.

Dzieci z materiałów z "odzysku": kartonów, starego brystolu, korków plastikowych, same stworzyły warcaby. Przez cały listopad były  prowadzone rozgrywki o tytuł "mistrza warcabów". Obchodziliśmy Światowy Dzień Pluszowego Misia oraz przygotowaliśmy andrzejkowe wróżby. Aby nie było mam smutno, wspólnie robiliśmy grające rury i grzechotki.

Choć do Mikołaja jeszcze trochę, to dzieci świetlicowe dostały prezent w postaci pięknych, własnoręcznie wykonanych z włóczki owoców i warzyw od wychowawcy świetlicy Pani Renaty Cichowskiej. Będą sie sprawdzały w zabawach tematycznych w dom i zapewne posłużą jako rekwizyty przy omawianiu tematu zdrowego odżywiania się.

Zapraszamy!!

K. Karbownik - Urbańska