Dzisiaj: Niedziela, 11 kwietnia 2021

2013.10 - Jan Paweł II - Dzień Papieski w naszej szkole

Tegoroczny Dzień Papieski obchodziliśmy pod hasłem: „Jan Paweł II- Papież Dialogu”. We wtorek 15 października uczniowie klasy 4 i 5 przygotowali z tej okazji apel. Uczniowie recytując wiersze o papieżu, czytając fragmenty historii jego pontyfikatu, śpiewając pieśni przypomnieli jak wspaniałym, wielkodusznym, pobożnym ale i aktywnym był człowiekiem.

Podsumowaniem wspomnień o papieżu - Polaku było opowiadanie na temat tego, że ważne jest by to, co mówimy do drugiego człowieka, przesiać przez potrójne sito: sito prawy, sito dobra i sito pożytku. Każdy obecny na sali miał za zadanie zastanowić się czy to co mówi jest prawdziwe, dobre i czy przynosi pożytek.

Na koniec wspólnie przypomnieliśmy sobie czym jest dialog i jakie są zasady dobrego dialogu jak: słuchanie drugiej osoby, nie przerywanie, nie obrażanie, szacunek wobec drugiego.

Jedno zdanie zapadało w pamięci:

„Dlatego dwoje uszu a jeden język dano, by mniej mówiono a więcej słuchano”.

W sali katechetycznej została przygotowana wystawa dzieł Jana Pawła II ale i o nim różnych autorów np. encykliki, homilię, listy ale i albumy o papieżu.

Aktuallizacja: 2014.03.06 - 13:29 / Autor: Webmaster