Dzisiaj: Sobota, 18 stycznia 2020

GRUDZIEŃ W ŚWIETLICY SZKOLNEJ

Grudzień, grudzień wolno przyszedł,

Ciepłą czapkę, buty włóż!

Dmuchnął zimnem, szczypie w uszy,

Ale nas to już nie wzruszy.

Bo my w sercu radość mamy!

Dziś życzenia Wam składamy:

- by spokojnie wokół było

- by z radości aż iskrzyło

- by w rodzinie siła była

- by ta szkoła nie nudziła!

Życzeń mamy wielki wór, każdy znajdzie coś dla siebie!

Dziś przesłanie mamy takie:

Wielki bądź, dobry bądź, bądź dobrym Polakiem!

Grudzień w świetlicy zaczął się mikołajkowo. Była nauka pisania listów i życzeń. Ubieraliśmy choinkę świetlicową. Był Mikołaj, czerwone czapki, były prezenty. Dziewczynki dostały drewniany dom dla lalek, a chłopcy drewnianą zjeżdżalnię i samochody.

Oczywiście jest wymiana, dziewczynki świetnie prowadzą samochody, a chłopcy niczym architekci ustawiają mebelki. Ba, jest nawet malutki drewniany fortepian!

Potem konkursy, między innymi konkurs plastyczny na najładniejszą bombkę, kartkę świąteczną, szopkę.

Robiliśmy papierowe Mikołaje i choinki.

W grudniu trwa również turniej gry w warcaby oraz wielobój świetlicowy. Dzieci kolorują, robią wyklejanki i wydzieranki. Układają puzzle i ćwiczą sprawność manualną. Grają w bierki, układają klocki i Yengę. Samodzielnie wykonały choinkową grę sprawnościową z wytoczek po jajkach.

Trwa konkurs na najładniejszy zeszyt.

Czas świąteczny przed nami. Życzymy szczęśliwych Świąt!

Wesołej zabawy i wszelkiej pomyślności w Nowym Roku 2020.

K. Karbownik - Urbańska

a.jpg