Notice: Undefined offset: 57 in /home/sp315/domains/sp-315.swidnica.pl/public_html/include/inc_front/front.func.inc.php on line 317

Notice: Undefined offset: 57 in /home/sp315/domains/sp-315.swidnica.pl/public_html/include/inc_front/front.func.inc.php on line 318

Notice: Undefined index: in /home/sp315/domains/sp-315.swidnica.pl/public_html/include/inc_front/front.func.inc.php on line 320

Notice: Undefined index: in /home/sp315/domains/sp-315.swidnica.pl/public_html/include/inc_front/front.func.inc.php on line 327

Notice: Undefined index: in /home/sp315/domains/sp-315.swidnica.pl/public_html/include/inc_front/front.func.inc.php on line 335

Notice: Undefined index: in /home/sp315/domains/sp-315.swidnica.pl/public_html/include/inc_front/front.func.inc.php on line 337

Notice: Undefined offset: 57 in /home/sp315/domains/sp-315.swidnica.pl/public_html/include/inc_front/front.func.inc.php on line 327

Notice: Undefined offset: 57 in /home/sp315/domains/sp-315.swidnica.pl/public_html/include/inc_front/front.func.inc.php on line 335

Notice: Undefined offset: 57 in /home/sp315/domains/sp-315.swidnica.pl/public_html/include/inc_front/front.func.inc.php on line 337

Notice: Undefined offset: 57 in /home/sp315/domains/sp-315.swidnica.pl/public_html/template/inc_script/frontend_render/pepes_nav_list.php on line 21

Notice: Undefined offset: 57 in /home/sp315/domains/sp-315.swidnica.pl/public_html/template/inc_script/frontend_render/pepes_nav_list.php on line 36
Rok szkolny 2014/2015 | 2014.10 - Dzieciństwo z książką czyli: co nasi nauczyciele czytali, gdy byli w naszym wieku?
Dzisiaj: Czwartek, 22 października 2020

Notice: Undefined offset: 57 in /home/sp315/domains/sp-315.swidnica.pl/public_html/include/inc_front/front.func.inc.php(2507) : eval()'d code on line 7

Tytułami swoich ulubionych lektur z dzieciństwa podzielili się z nami nasi nauczyciele. Są to książki, które już zawsze będą kojarzyć się im z dzieciństwem.

Może niektórzy z Was poczują się zachęceni i sięgną po nieznane sobie do tej pory tytuły.

Pani dyrektor Joanna Grębowska-Szpak najmilej wspomina „Dzieci z Bullerbyn”. Piękny i bezpieczny świat grupy przyjaciół - Lassego, Bossego, Ollego, Lisy, Britty i Anny- to przygoda, humor i wzruszenie. Czytelnik ma wrażenie, że jest na niekończących się wakacjach.

Pani Alina Jasionowicz, pani Jadwiga Wołoszyn, pani Violetta Gnysińska, pani Grażyna Kępa-Sawicka, a także pani Alicja Komarnicka oraz pani Aurelia Taratuta w swoim dzieciństwie szczególnie zaprzyjaźniły się z niezwykłą dziewczynką „Anią z  Zielonego Wzgórza”.

Pani Magdalena Butkiewicz była fanką „Braci Lwie Serce” i „Małego Księcia”, a pani Renata Dobrowolska wraz z bohaterami książki „Wielka, większa i największa…” przeżywała ich niesamowite przygody.

Pani Dorota Ligęza  z małym Andi, bohaterem książki, który chciał mieć babcię, uległa czarowi  „Babci na jabłoni” zaczytując się w tej urokliwej i pełnej humoru opowieści.

Panią Adriannę Kokoszkę zachwyciły „Przygody Tomka Sawyera”, chłopca trochę łobuzerskiego ale o złotym sercu.

Dzielnego Winnetou i jego białego przyjaciela Old Shaterhanda podziwiała pani Agnieszka Trzyna. „Winnetou” to pasjonująca opowieść o Dzikim Zachodzie i życiu prawdziwych westmanów.

Pan Wojciech Skiślewicz najpierw zaprzyjaźnił się z „Dziećmi z Bullerbyn”, a potem razem z „Tomkiem” A. Szklarskiego przeżył wiele wspaniałych przygód. Natomiast pani Bożena Podlewska wzruszała się kolejami losu wspaniałego bohatera książki „Chata wuja Toma”.

WSZYSTKIM CZYTELNIKOM

WSPANIAŁYCH WRAŻEŃ I RADOŚCI Z CZYTANIA