Dzisiaj: Środa, 16 października 2019

DZIEŃ GŁOŚNEGO CZYTANIA

30 września na drugiej godzinie lekcyjnej we wszystkich klasach zajęcia rozpoczęły się od czytania – czytali nauczyciele, czytali uczniowie, wysłuchano audiobooków.

Wszystko to w ramach „Ogólnopolskiego Dnia Głośnego Czytania”.

To święto, którego najważniejszymi beneficjentami są dzieci. Czytanie im na głos stymuluje ich rozwój, wzbogaca słownictwo i pobudza wyobraźnię. „Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania” został ustanowiony z inicjatywy Polskiej Izby Książki w 2001 roku. Data 29 września odnosi się do urodzin Janiny Porazińskiej, autorki książek dla dzieci i młodzieży.

Pani Młot

Aktuallizacja: 2019.10.02 - 14:10 / Autor: m.januszkiewicz