Dzisiaj: Piątek, 24 stycznia 2020

2012.09 - Co zamiast klapsa? - film dla rodziców

Wybieganie na ulicę, nieustanne kłótnie z rodzeństwem czy rzucanie się na podłogę w supermarkecie. Takie zachowania potrafią wyprowadzić z równowagi niejednego rodzica.W odpowiedzi na potrzebę rozwijania umiejętności wychowawczych rodziców Fundacja Dzieci Niczyje przygotowała animowany film prezentujący, jak bezpiecznie radzić sobie z trudnymi zachowaniami najmłodszych.

Podczas oglądania kilkuminutowego filmu rodzice mogą w łatwy i przyjazny sposób dowiedzieć się, jak nie stracić panowania nad sobą, gdy dziecko zachowuje się niezgodnie z ich oczekiwaniami oraz jak komunikować się z maluchem, by zachęcić go do współpracy. Jednak przede wszystkim animacja pokazuje, jakie metody wychowawcze należy stosować zamiast tradycyjnego klapsa, który krzywdzi dziecko.
Film Zamiast klapsa jest propozycją dla rodziców, którzy czują, że w trudnych sytuacjach tracą kontrolę nad swoim zachowaniem - mówi Magdalena Kosicka, psycholog z Fundacji Dzieci Niczyje - Animacja w skrócie podpowiada, jak zapanować nad sobą i nie uderzyć malucha, jak pomóc zarówno sobie jak i dziecku - dodaje Kosicka.
Film Zamiast klapsa jest autorskim pomysłem opracowanym przez ekspertów Fundacji Dzieci Niczyje w ramach programu "Dobry Rodzic - Dobry Start". Dostępny jest bezpłatnie. Film powstał jako działanie projektu "Dom bez klapsa" realizowanego w ramach programu Daphne. Autorem animacji jest firma Yummy Factory. Scenariusz opracowała Fundacja Dzieci Niczyje.

Co, zamiast klapsa? - film dla rodziców

Fundacja Dzieci Niczyje

Link do strony Fundacji Dzieci Niczyje:

Aktuallizacja: 2012.09.16 - 22:02 / Autor: Webmaster