Dzisiaj: Niedziela, 29 listopada 2020

2020.10.30 - „Bal Jesienny” w Ib

30  października  w naszej klasie upłynął  pod hasłem „Balu Jesiennego”. Dzieci przyszły
w tym dniu do szkoły przebrane za wróżki,  czarownice lub ukryły twarz za maskami.

Dzieci świetnie bawiły się przy muzyce, brały udział w konkursach, przeprowadziliśmy również  zabawy badawcze z dynią w roli głównej. Opisywaliśmy jej wygląd, kształt, dotykaliśmy, zastanawialiśmy się, po co jest dynia i co można z niej zrobić. Propozycji było dużo, po dyskusji wybraliśmy, że zrobimy z niej lampion. Najpierw narysowaliśmy oczy, nos, usta – elementy, które należy wyciąć. Potem dzieci wybierały miąższ z dyni i wtedy okazało się, co dynia ma w środku. Następnie wycinaliśmy oczy, usta, nos. Na koniec zrobiliśmy dyni makijaż.  Ale najwięcej frajdy sprawiło dzieciom oddzielanie pestek od miąższu. Było to wspaniałe ćwiczenie manualne. Pestki odłożyliśmy do wysuszenia – potem je zjemy.

A. Urbaniak

Aktuallizacja: 2020.11.02 - 23:00 / Autor: g.fabinski