Dzisiaj: Czwartek, 27 czerwca 2019

2019.03 - Warsztaty przyrodniczo -krajoznawcze - „Park Krajobrazowy Gór Sowich”

W piątek 01.03.2019 r. odbyły się warsztaty przyrodniczo -krajoznawcze - „Park Krajobrazowy Gór Sowich”. Zajęcia prowadzone były przez pracownika Dolnośląskiego Zespołu Parków Krajobrazowych O/Wałbrzych pana Piotra Ciężkiego.

Uczniowie klasy VB podczas warsztatu poznali m.in. formy ochrony przyrody, rodzaje lasów, piętra roślinne, królestwa organizmów, gatunki roślin, w tym rośliny trujące, gatunki zwierząt, ciekawe miejsca oraz zasady zachowania się w parku krajobrazowym.

W drugiej części zajęć młodzi przyrodnicy pracowali z mapą Parku Krajobrazowego Gór Sowich.

Zajęcia miały na celu zapoznanie uczniów z geografią najbliższego regionu.

Na koniec warsztatów odbył się miniquiz sprawdzający zdobytą wiedzę.
Najlepsza okazała się Victoria Mitura!
Gratulujemy!

Informacje na temat Parku Krajobrazowego Gór Sowich można znaleźć na stronie DZPK: http://dzpk.alpha.pl/pl/parki-krajobrazowe/91-park-krajobrazowy-gor-sowich.html

W kolejny piątek odbędą się warsztaty przyrodniczo - krajoznawcze - „Książański Park Krajobrazowy”.

Organizator: Alicja Surowiec-Komarnicka

gory-sowie-mapa-turystyc_2407.jpg