Dzisiaj: Czwartek, 20 lutego 2020
 Czytających: 86

2019.02 Klimat to temat! - program edukacyjny dotyczący zmiany klimatu i wyzwań globalnych

Nasza szkoła dołączyła do programu edukacyjnego „Klimat to temat”.

 

Cele programu:

 

Program Klimat to temat! podejmuje aktualne zagadnienia związane z bliskimi nam zjawiskami i wydarzeniami. Ma na celu przybliżenie konsekwencji zmiany klimatu na świecie i w naszym najbliższym otoczeniu oraz możliwości osobistego wpływu na ich ograniczenie lub łagodzenie w perspektywie lokalnej i globalnej. Program stanowi zaproszenie do rozmowy na temat zmiany klimatu z różnych perspektyw i dla różnych odbiorców: m.in. społeczności szkolnych i lokalnych.

 

Korzyści z udziału w programie:

 

  • Daje poczucie osobistego wpływu na możliwość pozytywnych zmian, przynoszących korzyść wszystkim mieszkańcom i mieszkankom świata.
  • Promuje zaangażowanie w działania na rzecz lokalnej społeczności.
  • Pozwala na rozwijanie umiejętności przydatnych młodzieży w dalszym życiu, takich jak umiejętność publicznego wystąpienia, planowania działań czy pracy w różnorodnej grupie.
  • Umożliwia włączenie się młodzieży do działań w ramach odbywających się corocznie Dnia Ziemi, Dnia bez Śmiecenia i Światowego Dnia Środowiska.
  • Wprowadza uczestników w kontekst działań ograniczających zmiany klimatu podejmowanych na poziomie globalnym.

 

Programem zostaną objęci uczniowie z klasy VA,VB,VIIA,VIIB i VIIIA.

 

Opiekun: Alicja Surowiec-Komarnicka

Aktuallizacja: 2019.02.17 - 21:38 / Autor: SP315
Urząd Miejski w Świdnicy Kuratorium Oświaty we Wrocławiu Ministerstwo Edukacji Narodowej Centralna Komisja Egzaminacyjna Okregowa Komisja Egzaminacyjna we Wrocławiu Rzecznik Praw Dziecka