Dzisiaj: Czwartek, 18 października 2018

2018.09 - Wybory do Dużego Samorządu Uczniowskiego!

W dniu 24.09.2018r. odbyły się wybory do Rady Dużego Samorządu Uczniowskiego w Szkole podstawowej Nr 315 im. Jana Pawła II w Świdnicy. Kandydaci - uczniowie klas VI-VIII – prezentowali swoje programy wyborcze na kolorowych plakatach, które rozwieszone były na korytarzu szkolnym. Każdy z uczniów i nauczycieli mógł zapoznać się z propozycjami przyszłych przedstawicieli do Rady Samorządu Uczniowskiego.

W głosowaniu tajnym wzięło udział 153 uczniów z klas V-VIII. Komisja Skrutacyjna przeliczyła wszystkie głosy. Wyniki przedstawiają się następująco:

• Wiktoria Fiałka,z klasy 8a, zdobyła 30 głosów i tym samym objęła funkcję przewodniczącej szkoły;
  • Amelia Przybylska, uczennica klasy 4a, zdobyła 28 głosów i objęła funkcję zastępcy przewodniczącego;
  • Igor Czubski, uczeń z klasy 4b, zdobył 19 głosów i objął funkcję sekretarza.

Pozostali przedstawiciele Rady Dużego Samorządu Uczniowskiego:

• Wiktoria Młynarczyk
  • Camilla Baczyńska
  • Victoria Mitura
  • Bartłomiej Tomiczek
  • Natalia Piestrak
  • Angelica Szkuciak

Wszystkim kandydatom serdecznie gratulujemy i życzymy owocnej pracy!

Aktuallizacja: 2018.10.04 - 10:00 / Autor: SP315