Dzisiaj: Czwartek, 18 października 2018

2018.03 - klasy VII na Festiwalu Nauki

W dniu 22 marca uczniowie klas siódmych naszej szkoły wzięli udział w „XV Festiwalu Wiedzy” zorganizowanym przez Zespół Szkół Mechanicznych.

W ramach festiwalowych wydarzeń uczniowie spotkali się z Julianem Obrockim, dziennikarzem motoryzacyjnym, podróżnikiem i pilotem rajdowym, który w 1988 roku, jako jeden z pierwszych Polaków, dotarł do mety Rajdu Paryż-Dakar, a także wysłuchali wykładu i obejrzeli prezentację „Młodość na drodze – czy motocykle są bezpieczne?” przygotowaną przez nauczyciela pana Krzysztofa Pamułę i uczniów ZSM.

W ramach atrakcji towarzyszących obejrzeli prezentację zbliżającego się 46. Rajdu Świdnickiego – Krause, a także podziwiali historyczne eksponaty z Muzeum Motoryzacji Topacz.

Jednak najwięcej emocji związanych było z prezentacją na temat prawdziwego oblicza futbolu amerykańskiego poprowadzoną przez trenera przygotowania motorycznego pana Bartosza Turzańskiego, na której uczniowie mogli ubrać kask futbolowy, porzucać piłką, czy w koszulce prawdziwego futbolisty wziąć udział w warsztatach.

Uczniowie z niechęcią opuścili mury ZSM, tak bardzo zadowoleni byli z udziału w festiwalu. Za rok na pewno znowu odwiedzimy gościnne mury tej szkoły

sp-315-na-festiwalu-nauki-zdjecie-01.jpg
sp-315-na-festiwalu-nauki-zdjecie-02.jpg