Dzisiaj: Wtorek, 24 października 2017

2017.09 - Wybory do rady Samorządu Uczniowskiego

W dniu 26.09.2017r. odbyły się wybory do Rady Samorządu Uczniowskiego w Szkole Podstawowej Nr 315 im. Jana Pawła II w Świdnicy. Kandydaci - uczniowie klas III-VII – prezentowali swoje programy wyborcze na kolorowych plakatach, które rozwieszone były na korytarzu szkolnym. Każdy z pozostałych uczniów i nauczycieli mógł zapoznać się z propozycjami przyszłych przedstawicieli do Rady Samorządu Uczniowskiego.

W głosowaniu tajnym wzięło udział 162 uczniów z klas 2-6. Komisja Skrutacyjna przeliczyła wszystkie głosy. Wyniki przedstawiają się następująco:

• Wiktoria Fiałka, z klasy 7a, zdobyła 57 głosów i tym samym objęła funkcję Przewodniczącej Szkoły;
  • Igor Czubski, uczeń klasy 3b, zdobył 28 głosów i objął funkcję Zastępcy Przewodniczącego;
  • Amelia Cieplik, z klasy 5a, zdobyła 20 głosów i objęła funkcję Sekretarza.

Pozostali przedstawiciele Rady Samorządu Uczniowskiego:

• Karol Zając, z klasy 3a,zdobył 17 głosów;
  • Natalia Piestrak, uczennica klasy 7a, zdobyła 15 głosów;
  • Angelica Szkuciak, z klasy 7a, zdobyła 13 głosów;
  • Nikola Pielech, z klasy 7a, zdobyła 12 głosów.

Wszystkim kandydatom serdecznie gratulujemy i życzymy owocnej pracy!

amelia.jpg
angelica-szkuciak.jpg