Dzisiaj: Czwartek, 22 października 2020

2017.01 - Projekt Lekki Tornister

22 grudnia 2016 r. otrzymaliśmy informację, że nasza szkoła zakwalifikowała się do ogólnopolskiego  projektu "Lekki Tornister".

W projekcie tym biorą udział klasy 0-III. Jego organizatorem jest  Fundacja Rosa, Fundacja  Sensoria
z siedzibą we Wrocławiu oraz Główny Inspektorat Sanitarny
z siedzibą w Warszawie.

Projekt ma na celu działania prozdrowotne, zmierzające w kierunku profilaktyki chorób układu ruchu wśród najmłodszych dzieci. Działania edukacyjne będą motywowały uczniów do prawidłowego i zdrowego trybu życia, jak również zwracały uwagę dzieciom, rodzicom i nauczycielom na problem przeciążonych plecaków.

W ramach projektu w każdej klasie uczniowie poznają "10 zasad zdrowego kręgosłupa", nauczą się jak zachować prawidłową postawę poruszając się i siedząc w ławce szkolnej.   Będą również wykonywać ćwiczenia na zdrowy kręgosłup. Dowiedzą się jak właściwie pakować własne plecaki.  Na podstawie słuchowiska "Lekki Tornister i Zielona Kropeczka" rozwiążą zadania w kolorowych broszurkach, nauczą się również "Piosenki o Lekkim Tornistrze".

Organizatorzy projektu wybiorą szkoły, w których zostanie przeprowadzone spotkanie edukacyjne. Nagrodą dla szkół, które wykażą się zaangażowaniem oraz pomysłowością w przeprowadzeniu tych profilaktycznych zajęć są nowoczesne szafki na rzeczy dla uczniów klas  0-III.

Koordynator projektu: Bożena Podlewska

Aktuallizacja: 2017.01.23 - 10:07 / Autor: Webmaster