Dzisiaj: Czwartek, 22 października 2020

2016.09 - Śniadanie daje moc!

VI edycja programu "Śniadanie daje moc"!

Nasza szkoła po raz drugi przystąpiła do realizacji VI edycji programu "Śniadanie daje moc". Już od sześciu lat Partnerstwo dla Zdrowia wraz ze szkołami podstawowymi w całej Polsce kształtują prawidłowe nawyki żywieniowe wśród uczniów klas 0-3.

Nauczyciele mogą zakładać w klasach Kluby "Śniadanie daje moc", w ramach których mogą prowadzić zajęcia w oparciu o scenariusze lekcji przygotowane przez wykwalifikowanego metodyka. Materiały bazują na 12 zasadach zdrowego odżywiania, opracowanych przez ekspertów Instytutu Matki i Dziecka.

VI edycja programu "Śniadanie daje moc" to całkiem nowe aktywności i zadania. Po raz pierwszy opiera się na Misjach Śniadaniowych. Ta odmieniona formuła wykorzystuje elementy atrakcyjnej dla dzieci grywalizacji, edukacji z elementami gry i rywalizacji. Opracowane przez metodyka scenariusze lekcji, pełne ciekawych gier, zabaw
i eksperymentów zostały uzupełnione o wciągającą fabułę.

Bohaterami Misji Śniadaniowych są mali agenci Tola i Maks, którzy wspólnie z uczniami z całej Polski będą uczyć kosmicznego Wszystkojada 12 zasad zdrowego odżywiania. Czy im się uda? Przekonamy się podczas corocznego Dnia "Śniadanie daje moc"- 8 listopada. W tym dniu odbędzie się finał Misji Śniadaniowych.

Wszystkim życzymy udanej zabawy!

Violetta Gnysińska

Aktuallizacja: 2016.09.21 - 19:00 / Autor: Webmaster