Dzisiaj: Czwartek, 22 października 2020

2016.09 - Mały Mistrz

W bieżącym roku szkolnym uczniowie klasy pierwszej naszej szkoły przystąpili do realizacji Ogólnopolskiego Programu „Mały Mistrz”.

Ideą programu jest „ciekawa” realizacja lekcji wychowania fizycznego i propagowanie aktywnej postawy. Formuła „Małego Mistrza" opiera się na sześciu blokach sportowych.

Bloki te to:

*Rowerzysta-Turysta

*Gimnastyk-Tancerz

*Saneczkarz-Narciarz-Łyżwiarz

*Piłkarz

*Lekkoatleta

*Pływak-Wodniak.

Poszczególne bloki realizowane są w układzie czasowym zgodnym z rokiem szkolnym
i dostosowane między innymi do warunków atmosferycznych, możliwości realizacji, wieku dzieci i bazy szkoły.

Zaproponowane sprawności będą zdobywane przez uczniów w ciągu trzech lat nauki
w klasach I–III, z tym, że z każdym rokiem zwiększają się wymagania, którym powinno sprostać dziecko.

Uczniowie po opanowaniu kolejnych sprawności i umiejętności ruchowych otrzymują odznakę, którą wklejają do specjalnej legitymacji. Zdobywca kompletu sprawności otrzymuje tytuł Małego Mistrza.

Zajęcia w ramach programu „Mały Mistrz” prowadzi wychowawca klasy p. Beata Sztetner wraz z nauczycielem wychowania fizycznego p. Renatą Jastrzębską.

Aktuallizacja: 2016.09.30 - 06:09 / Autor: Webmaster